27.01.2009.

Rukomet - Sportske novosti i vijesti

Balić: Koga želim u polufinalu? Saudijska Arabija bila bi idealna!


Balić: Koga želim u polufinalu? Saudijska Arabija bila bi idealna!
Sve me boli, ali to nije neka novost. Moram izdržati zadnje tri utakmice, da sam mislio odustati, ne bih se ni pojavio na SP-u - kaže Balić koji je preskočio jučerašnji trening
Na utakmici sa Slovačkom nezgodno je pao na leđa. Izašao je, pa se vratio s povezom na nozi. Ne predaje se unatoč bolovima, zbog kojih je preskočio jučerašnji trening. Kakva je sada situacija sa leđima? Sedam utakmica u nizu, devet dana u kojima ste još morali i trenirati.
- Ni bolje ni lošije no inače. Sve me boli, što se tu može posebno reći. Kako sam rekao uoči prvenstva, tako i sada ponavljam, najvažnije je ostati na nogama - rekao je Balić, koji je ovih dana glavna meta stranih novinara.

U utakmici sa Slovacima ste nezgodno pali. Bilo je ružno vjerujemo i bolno.
- I ja sam se prepao u prvi tren. Zaboljelo je baš na mjestu gdje leđa nisu dobro. Nije mi prvi put da tako završim akciju, ali sad je bila puno opasnija situacija.

Hoćete li izdržati još tri utakmice koliko nam preostaje do kraja prvenstva?
- Moram, nema mi druge. Da sam mislio odustati, ne bih se ni pojavio na SP-u. Neću više o ozljedama, može li što vedrije?

Pjesma Daleke obale “Morska vila” postala je vaša himna koja odzvanja hrvatskim arenama.
- To je pjesma koja nije od jučer. Pjevali smo je i u Ateni, ali onako interno za sebe dok smo slavili pobjede. U Hrvatskoj na SP dočekala je svoju promociju na najbolji mogući način. Uživo pred punim tribinama.

U današnjoj utakmici s Francuzima igramo opuštenu, ali uvijek ozbiljnu utakmicu.
- Ne znam hoću li i koliko ću moći igrati. Červar će odlučiti kako odmoriti nekolicinu nas koji trebamo svježine za dva odlučujuća susreta.

Koga priželjkujete u polufinalu? To je uobičajeno pitanje, na koje ćemo danas dobiti odgovor.
- Onda ću vam ga i ja moći dati. Kad bih mogao birati, izabrao bih Saudijsku Arabiju. Ako uspiju pobijediti u President Cupu, možda ih prebace direktno u polufinale - završio je na sebi svojstven način Ivano Balić.


Autor: Ivica Maraš

Izvor: Sarajevo-xBroj prikaza: 177