Galatasaray 3:2 Real Madrid
10.04.2013.

Nogomet - Sportske novosti i vijesti

Galatasaray je pokazao svoju snagu, ali im je gol Ronalda u prvom poluvremenu onemogučio bilo kakvu šansu.
Real Madrid je u Istanbulu došao do vodstva preko Cristiana Ronalda u prvom poluvremenu te je tim rezultatom završeno prvo poluvrijeme. Ukoliko se planirate opkladiti danas na utakmice Lige prvaka, možete to uraditi putem online kladionice kao što je Top Bet. Drugo je bilo samo za ljubitelje fudbala, Galatasaray je uspio postići tri gola te bi da nisu primili taj gol iz prvog poluvremena mogli tražiti i produžetke. Golove za Galatasaray postigli su Eboue, Sneijder i Drogba.

Do kraja utakmice u kojoj su timu iz Turske trebala još dva gola za direktan plasman dala su prostora Cristiano Ronaldu da postigne i svoj drugi gol i tako okonča utakmicu. Konačan rezultat 3-2 za domaće.

Ono što je bilo zanimljivo vidjeti nakon utakmice jeste susret poznatog "bliznaca" strijelca dva gola, Cristiana Ronalda, turskog R7 čiji kratki susret zabilježili su i novinari, a video možete pogledati preko YouTube linka:

Izjava Terima, trenera Galate:

"Kada smo poveli s 3-1, počeo sam razmišljati o polufinalu. Do našeg trećeg gola mi takve misli nisu padale na pamet. Još kada je Drogba dao onaj gol koji je bio poništen, u tim trenucima dok sudije nisu poništili gol smo stvarno svi vjerovali da ćemo proći dalje. Veličanstveni navijači, fenomenalna atmosfera. Jako sam sretan da smo igrali s takvim žarom i donijeli našim navijačima puno zadovoljstva. Moramo se zahvaliti Joseu Mourinhu koji je nakon utakmice došao u našu svlačionicu i čestitao našim igračima. I ja im moram čestitati, jer su pobijedili jedan od najjačih timova na svijetu."

Izjava Jose Mourinha, trenera Real Madrida:

"Mrzim gubiti utakmice! Trebali smo u prvom poluvremenu u potpunosti riješiti pitanje pobjednika ovog dvoboja (op.a. prva utakmica 3-0, poluvrijeme u Istanbulu 1-0 za Real). No, kada igrate protiv ekipe koja igra s toliko strasti i naboja nastaju problemi. Zaslužili smo proći dalje, a Galatasaray je zaslužio pobijediti i oprostiti se od Lige prvaka na dostojanstven način. To je veliki klub s velikim igračima. Nemam vremena biti u strahu. Jedino o čemu sam razmišljao je kako zatvoriti prostor kroz koji nas probijaju. Zadovoljan sam prolaskom, ali nakon ovoga moramo biti svjesni da ništa ne treba uzimati zdravo za gotovo. Ovo nam je bila dobra lekcija za budućnost. Galatasaray nije igrao s 11 ljudi, nego s njih 50.000! Ovo je bila utakmica u kojoj smo mogli samo izgubiti."

Izvor: sportalica.netBroj prikaza: 2296