Ne zna se tko je bio lošiji, Hajduk ili navijači
17.12.2010.

Nogomet - Sportske novosti i vijesti

HAJDUK se od Europa lige oprostio s pet poraza i jednom pobjedom. Bijeli su svoj europski put za ovu sezonu okončali porazom od Anderlechta 2:0.
 Uvjeti u Bruxellesu su bili teški, teren je bio prekriven snijegom, no to Anderlechtu nije previše smetalo. Hajduk je u prvom dijelu bio sasvim podređen što su Belgijanci iskoristili i s dva gola riješili utakmicu. Anderlecht je poveo već u 11. minuti nakon greške Radoševića. Vratar Hajduka danas je imao velikih problema s ispucavanjem lopti i to ga je koštalo ranog gola. Radošević nije dobro ispucao jednu loptu, nju je prihvatio De Sutter i othrvao je naletima Hajdukovih stopera. S vrha šesnaesterca opalio je po zemlji, lopta se od vratnice odbila u mrežu za 1:0.

Nakon toga smo gledali viktoriju na splitski gol, Hajdukovci su rijetko prelazili centar. Boussoufa se u 25. minuti okliznuo u ključnom trenutku, Vejić je u 36. minuti u zadnji trenutak blokirao udarac Juhasza, a dvije minute kasnije je pokušao Suarez. Ipak, Splićani nisu do vijeka mogli odolijevati napadima puno boljeg Anderlechta i u 40. minuti ponovo su kapitulirali. Suarez je na lijevoj strani primio loptu na prsa, prošao jednog igrača i onda prekrasno vanjskim dijelom desne noge "felšom" pogodio suprotnu malu mrežu.

Hajduk je u nastavku bio nešto bolji, vjerojatno zbog toga što se Anderlecht povukao i osluškivao rezultat s utakmice AEK-a i Zenita. Sve u svemu, Splićani su malo toga pokazali u Bruxellesu, gotovo da nisu stvorili izglednu priliku na cijeloj utakmici. Tek je u dva navrata, na početku i pri kraju utakmice, zaprijetio Vukušić.

Da sve ne bi prošlo bez incidenata pobrinuli su se navijači Hajduka koji su dva puta prekinuli susret. Prvi put su to napravili u 73. minuti na što je sudac na dvije minute prekinuo susret. Kada su to učinili drugi puta, na ulasku u sudačku nadoknadu, sudac Stefan Johannesson je prekinuo muke i jednostavno dosudio kraj utakmice iako je prije toga pokazao tri minute nadoknade.

U drugoj utakmici prvoplasirani Zenit je, iako mu ta utakmice nije ništa značila, slavio kod AEK-a i tako ostao stopostotan. Dalje idu Zenit i Anderlecht, Hajduk je zadnji sa samo tri osvojena boda. Iako je sam ulazak u Europa ligu uspjeh, dojam je da se moralo bolje od ovoga...

Početni sastavi:

Anderlecht (4-4-2): Proto - Gillet, Mazuch, Juhasz, Lecjaks - Legear, Polak, Kljestan, Boussoufa - Suarez, De Sutter