SPEKTAKL NA GOODISONU
12.09.2010.

Nogomet - Sportske novosti i vijesti

SUPER KARAMELICE NESTVARNE U SUDIJSKOJ NADOKNADI
Atomski fudbal na „Goodisonu“, sigurno i najbolji ove sezone u svim ligama – Manchester United je do 90. minuta imao sigurnih 3:1 na gostovanju Evertonu, a onda dva „paklena“ minuta „karamelica“ i isto toliko golova za fenomenalnih 3:3.

Od početka su momci Davida Moyesa krenuli dobro, u 25. minutu su imali ogroman posjed lopte na svojoj strani (71%), a opet je u tim trenucima United mogao da stigne prvi do vođstva, a zašto nije najzaslužniji je golman domaćih Tim Howard.

I upravo poslije jednog od napada „đavola“ Everton je stigao do vođstva u 39. minutu – Phil Jagielka je želio da „ispuca“ loptu, Evra u namjeri da je presiječe, spektakularnim „makazama“, promašuje je, a Mikel Arteta ostaje sam ispred Van der Sara. Ipak, sjajni Holanđanin zaustavlja šut Baskijca, a lopta se odbija do Leona Osmana, koji majstorski pronalazi Stevena Pienaara, kome nije bilo teško da savlada golmana Uniteda.

I taman kada se činilo da će to biti rezultat prvog poluvremena desio se šok na „Goodisonu“. Nani je sa desne strane uputio perfektan centaršut, a Darren Fletcher je pogotkom lagano završio akciju.

Kako su završili prvo, „đavoli“ su nastavili u drugom poluvremenu. Zašto je kapiten Manchestera, pored legendi tog kluba Giggsa i Scholesa, Nemanja Vidić je pokazao u 48. minutu kada glavom postiže gol za prednost njegove ekipe.

A kada je još jedan majstor sa Balkana, Dmitar Berbatov, u 65. minutu (na sjajnu asistenciju Paula Scholesa) povećao na 3:1, činilo se da je priča na rijeci Mersey završena.

Ipak, uporni Moyesovi momci nijesu odustajali, strpljivo su napadali sve vrijeme, a nagrada im je stigla u trenucima kada se tome nijesu nadali ni najvatreniji navijači Evertona, u sudijskoj nadoknadi.

Prvo je sjajni Tim Cahill, udarcem glavom, nakon super centaršuta Leightona Bainesa smanjio rezultat, dok se za „ludnicu“ na plavoj strani Liverpoola pobrinuo Mikel Arteta samo minut kasnije, kada je nakon gužve u šesnaestercu Manchestera, lopta stigla do njega, a on je snažnim udarcem „zakucao“ u mrežu Van der Sara.

„Ludilo“ se nastavilo i nakon toga, Everton je poslije kornera Uniteda imao kontru, ali je sudija Atkinson iz samo njemu znanih razloga prekinuo.

Izvor: sportalica.netBroj prikaza: 3347