15.09.2010.

Nogomet - Sportske novosti i vijesti

O utakmicama grupe A i utakmici sa najvise golova...

Barcelona - Panathinaikos 5:1

Na Nou Camp se videla samo jedna ekipa, igrala se viktorija. Od početka su napadali momci Guardiole, i ako je ' Panat ' prvi dao gol iz mata u 3 poteza preko Govou-a, nije se mnogo čekalo na izjednačenje. Messi na asistenciju Xavi-a lako završava, zatim Villa preko kornera preokreće, a onda bravura koja se gleda obično u malom fudbalu, pasovi i dupli pasovi u krugu od jednog metra, i još jedan pogodak Messia.Messi na početku drugog dela je izborio penal, ali ga je i promašio. Pedro se upisuje u listu strelaca, posle šuta Messia iz mrtvog ugla, lopta pogađa obe stative, i lagana završnica Španca. Messi možda nije postigao hat-trick, ali je napravio ludačku asistenciju za D. Alvesa, koji postiže gol glavom u poslednjem minutu.

Twente - Inter 2:2

Holandska ekipa Twentea je prosto ostavio zatečene navijače i igrače Intera! Čak je 2:2 bilo još u prvom poluvremenu.Poveo je Inter preko Sneijdera na odbijenu loptu, zatim je usledio preokret, prvo iz slobodnog Jansen, ubrzo zatim auto gol D. Milita preko kornera. Pred kraj prvog poluvremena, Eto'o je odličnim šutem sa distance pogodio malu mrežicu, i vratio stvari u egal. Očigledno su obe ekipe dale najbolje od sebe u prvom delu, pošto u drugom se ništa nije promenilo.

Werder - Tottenham 2:2

Prvi gol u LP je 'pao' u meču između Werdera i Tottenhama, dao ga je Pasanen, al u sopstvenu mrežu. Samo 6 minuta kasnije, asistencija Van der Vaarta za Croucha, i 2:0. Polako su se sabrali domaćini, i smanjili su rezultat na 2:1 do poluvremena, strelac je bio Almeida. Odmah je Marko Marin uspeo da izjednači rezultat u Bremenu, 3 minuta u nastavku je bilo dovoljno. Bolja ekipa je bila Werder u drugom delu, imali su prilika, ali loša je bila završnica.

Ostali rezultati:

Benfica - Hapoel Tel Aviv 2:0

( Luisao 20', Cardozo 68')

Lyon - Schalke 1:0

( M. Bastos 21')

Bursaspor - Valencia 0:4

( T. Costa 16', A. Aduriz 41', P. Hernandez 68', R. Soldado 76')

16:07 12.12.2010. KIvezic

Sportalica se vraća! Sportski portal www.sportalica.net se vraća! Svakodnevno čitajte najnovije sportske vijesti,pratite rezultate uživo,kladite se,nasmijte se uz nove karikature...OD SADA BEZ ŽUTE ŠTAMPE!