Mirko Alilović spasio bodove Hrvatskoj!
14.06.2009.

Rukomet - Sportske novosti i vijesti

Rukometaši Hrvatske pobijedili su Mađarsku 26-25 u Zadru, u skupini 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se 2010. godine održati u Austriji

Rukometaši Hrvatske pobijedili su Mađarsku 26-25 u Zadru, u skupini 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se 2010. godine održati u Austriji. Nije bilo lako u Zadru, ali je činjenica da je Mađarska provela u vodstvu samo jedan dio prvog poluvremena, a nakon što je Hrvatska preokrenula zaostatak 5-7 u 8-7, do kraja utakmice su izabranici Line Červara vodili. No, ipak je bilo kranje dramatično i nije Hrvatska lako došla na korak do Europskog prvenstva u Austriji 2010. godine.

Šest minuta prije kraja se Mađarska približila na samo pogodak zaostatka (24-23) i napetost je vladala do samog kraja. Kada je Zrnić minutu i 20 sekundi prije kraja postigao svoj prvi pogodak na utakmici za 26-24 činilo se da je svemu kraj.

No, Mađarska je smanjila vrlo brzo na 26-25, a potom i došla do posljednjeg napada za izjednačenje 11 sekundi prije kraja. Međutim, hrvatski vratar Mirko Alilović je sjajno obranio udarac rukom, dok je lopta prolazilo kroz njegove noge u mrežu.

Horvat je sa pet pogodaka bio najbolji strijelac Hrvatske, dok su Duvanjak i Valčić dodali po četiri.

- Ovo je bila utakmica u kojoj su važni bili bodovi. Najvažnije je bilo pobijediti. Mislim da smo to učinili zasluženo, jer smo većim dijelom susreta bili bolji - rekao je Lino Červar nakon susreta.

- Bilo je teško držati koncentraciju, osjetila se nervoza u našoj igri. Mislili smo da je kod pet razlike utakmica gotova, a nije bilo tako. U prvom dijelu nam je obrana 6-0 donijela prednost, ali smo u nastavku primali smo lake golove, promašivali sedmerce, no na kraju smo nošeni podrškom publike ipak uspjeli doći do pobjede - zaključio je naš izbornik.

Hrvatska 17. lipnja igra na domaćem terenu protiv Slovačke, a u posljednjem kolu 21. lipnja u gostima kod Grčke. Da bi i teoretski osigurali prolaz na EP hrvatskim rukometašima treba još pobjeda protiv Slovaka.

Kvalifikacije za EP, 6. kolo, skupina 4:

Hrvatska - Mađarska 26-25 (12-9)

Redoslijed: 1. Hrvatska 10 bodova (6 utakmica), 2. Slovačka 8 (6), 3. Mađarska 8 (6), 4. Grčka 6 (6), 5. Finska 0 (8).